Описание
Великденска екскурзия до Истанбул с 3 нощувки с трансфер зa Beлиĸденcĸaтa литypгия от Русе, Бяла, Полски Тръмбеш, Петко Каравелово, В. Търново, Дряново, Габрово, Казанлък, Ст. Загора и Хасково
Резервация за Великденска екскурзия до Истанбул с 3 нощувки с минимален риск:
Резервация с депозит от 30% на човек / Потвърждение и доплащане 30 дни преди отпътуване.
ГАРАНТИРАНО връщане на платените суми при затваряне на границите!
Програмата се осъществява при минимум 45 записани туристи за всяка дата и линия на пътуване !
За да се реализират допълнителните услуги и мероприятия по програмата, е необходимо да ги заявите още при сключването на договора за организирано пътуване, тъй като осъществяването им е свързано с предварителни резервации.
Настаняването по програмата е в 3 или 4* хотели в Истанбул.
HOTEL NO NAME 3* в Истанбул (примерни хотели за настаняване: LALELİ BLUE MARMARA ;GRAND GROSS ;VERSİON HOTEL или подобен);
HOTEL NO NAME 4* в Истанбул (примерни хотели за настаняване:SORİSSO ;GLORİOUS ; YÜKSEL İSTANBUL YENİKAPI ; COMFORT LİFE ;FEZ İNN ; BEKDAŞ или подобен);
ПРОМО ВЪЗМОЖНОСТ: При закупуване на допълнителни екскурзии в България, всеки един клиент има невероятната възможност да се възползва от промоционалните цени валидни до 10 работни дни преди датата на заминаване. За допълнителна информация, моля посетете секция "Допълнителни екскурзии". Цените на допълнителните екскурзии и услуги, заплатени по време на пътуването са м/у 20%-30% по-високи!
Цената включва
- Транспорт България - Турция (Истанбул) - България с лицензиран туристически автобус;
- Пътни, магистрални и гранични такси;
- 3 нощувки със закуски в съответната категория хотел по избор в европейската част на Истанбул;
- Трансфер зa Beлиĸденcĸaтa литypгия;
- Безплатен трансфер до най- красивия парк с лалета в Истанбул - Емирган Парк. (паркът ще работи от 01.04.2025г.)
- Бонус: Посещение на Одрин при възможност разглеждане Джамията Селимие- най-голямата джамия в Турция;
- Допустим багаж в автобуса - 1 куфар до 30 кг. на човек;
- Водач от фирмата организатор по време на пътуването и престоя в Истанбул.
- Бонус ваучери
Цената не включва
- Разходи от личен характер;
- Доплащане за медицинска застраховка с асистанс (заплаща се задължително към пакета) ; 0-64.99 год. 6 лв.; от 65-69.99 год. 12 лв.; от 70-79.99 год. 18 лв.
- Програми по желание;
- Входни такси за музеите;
- Туристическа градска такса за хотелите (заплаща се задължително към пакета);
- Застраховка „Отмяна на пътуване" - заплаща се съгласно тарифите и условията на застрахователната компания; (Препоръчваме Ви сключването на тази застраховка!)
- Ползване на слушалки
- Входни такси за двореца "Топ Капъ" и съкровищницата към двореца (2000 TL), двореца "Долмабахче" (1500 TL), Аквариум "Флория Истанбул" (1050TL /850 TL-деца); Йеребатан (1700 TL);
- Входни такси и билети за други музеи, обекти и прояви, посещавани по желание и градски транспорт.
- При необходимост - попълване на онлайн декларация
- Горивна такса (доплаща се задължително, в случай че бъде обявена такава до 3 дни преди пътуването);
Бонус ваучери


БОНУС ВАУЧЕР - 50 ЛВ
Възползвайте се от нашето специално предложение и получете допълнителен бонус ваучер от фирмата! Само сега, при всяка завършена резервация, ще получите ваучер, който може да използвате за следващо пътуване или да подарите на близък човек. Подарете си незабравими преживявания и спестете от следващото си приключение.
-
Ваучер на стойност
50 лв.
-
Ваучер на стойност 50 лв.


СЕМЕЕН ВАУЧЕР от DentX Star!
Върнете си усмивката с DentX Star! Имаме удоволствието да ви предложи специален подарък при пътуване с нас. Всяко семейство или вашите близки, пътуващи с нас, получавате ваучер на стойност 500 евро за дентални услуги в клиниките DentX Star в Истанбул и допълнителни преференциални условия за лечението ви!
-
Ваучер на стойност
500 €
-
Ваучер на стойност 500 €


Естетична процедура от д-р Алпер Аксакал!
Постигнете желаната визия с д-р Алпер Аксакал!
Имаме удоволствието да ви предложим специален подарък за вас и ваши приятели за естетични корекции!
Д-р Алпер Аксакал е специалист с дългогодишен опит в пластичната хирургия – от уголемяване на гърди и абдоминопластика до гинекомастия, извършва широка гама от естетични процедури. Най-търсен е за затворена ринопластика (без белези, по-бързо възстановяване и естествени резултати).
-
Ваучер на стойност
500 €
-
Ваучер на стойност 500 €


Възстановете зрението си с проф. Хасан Арифоглу!
Специална възможност за вашето семейство и близки - очни прегледи при проф. Хасан Арифоглу в Истанбул. Професорът има дългогодишен опит в лечението на заболявания като катаракта, глаукома, макулна дегенерация и др. Специалист е в прилагането на PRP терапия и извършването на лазерна корекция на зрението!
-
Ваучер на стойност
500 €
-
Ваучер на стойност 500 €


Чекъп пакети за мъже, жени и деца - цялостна диагностика за вашето здраве!
Навременна профилактика на достъпни цени в болница Мемориал, Истанбул!
Здравето е най-големият дар, който можем да запазим с редовна профилактика. Болница Мемориал в Истанбул предлага специализирани чекъп пакети за мъже, жени и деца, които осигуряват цялостна диагностика и грижа за вашето здраве. / ВИП чекъп за мъже и жени – 1620 € / Детски чекъп – 700 €
-
Ваучер за отстъпка
- 50 %
-
Ваучер за отстъпка - 50 %


Специален ваучер за стилни покупки от VMZONA.COM!
Поздравления! С настъпването на новия сезон, е време да обновите гардероба си с най-новите есенни и зимни предложения на сайта VMZONA.COM, който предлага широка гама от облекла и аксесоари. Получавате 20% намаление при поръчки над 50 лева на сайта като комплимент от нас след пълното заплащане на избраната от Вас услуга, предлагана от Нас.
-
Ваучер за отстъпка
- 20%
-
Ваучер за отстъпка - 20%


Двупосочен билет за холивудска усмивка в Dent Health & Медикъл Караджъ!
С радост ви предлагаме специален подарък при пътуване с нас – всеки пътуващ получава еднократно безплатен двупосочен автобусен билет до Истанбул и обратно, както и преференциални цени, трансфери, запазване на час, преводач на български и индивидуален план за денталното ви лечение!
-
ВАУЧЕР ПОДАРЪК
БЕЗПЛАТЕН БИЛЕТ
-
ВАУЧЕР ПОДАРЪК БЕЗПЛАТЕН БИЛЕТ


Двупосочен автобусен билет от Медикъл Караджъ до най-добрите болници в Турция!
Специален подарък при пътуване с нас – всеки пътуващ получава еднократно безплатен двупосочен автобусен билет до Истанбул и обратно, както и преференциални цени, трансфери, запазване на час, преводач на български език и индивидуален план за диагностика и/или лечение в една от водещите болници, с които Медикъл Караджъ си партнира!
-
ВАУЧЕР ПОДАРЪК
БЕЗПЛАТЕН БИЛЕТ
-
ВАУЧЕР ПОДАРЪК БЕЗПЛАТЕН БИЛЕТ


ВМ Инвест
-
Ваучер за отстъпка
50 € на м2
-
Ваучер за отстъпка 50 € на м2
Информация за транспорт
Хотели - налични са 2 възможности за настаняване
Програма
Ден 1
Отпътуване от началния пункт, заложен по екскурзионния план. Нощен преход.
Ден 2
Сутрешно пристигане в Истанбул. Освежаване във фоайето на избрания от Вас хотел и свободно време. Възможност за участие в допълнителни екскурзии срещу заплащане. Aко има свободни стаи в момента на пристигане, гостите се настаняват веднага. Ако няма свободни стаи, настаняването става след 14.00 ч. Това е политика на всички хотелиери в световен мащаб. Стаите се освобождават до 08:30 ч според отпътуването за България.
Екскурзии по желание: 08:30ч. Пешеходна разходка из античния и средновековен център на Истанбул.На ПЕШЕХОДНАТА РАЗХОДКА ще се запознаете с някои от основните забележителности на античния и средновековен исторически център на Истанбул. Първата спирка е площад Беязид, с разположената на него джамия, преминава се през най-големия и най-стария закрит базар в света Капалъ чарши, строен през 15 век. Има 21 входа, 17 кръчми, 66 улици и близо 4500 магазина.Преминава се покрай Камъка с обръчите (Чембърлиташ), който има много интересна история, и се стига до Хиподрума. През византийско време на него са се провеждали конни състезания, ставали са гладиаторски битки, пиршества и сватби. Днес единствено трите масивни колони свидетелстват за древния произход на тази арена. Египетският обелиск е докаран от храма на Аполон чак от Карнак. Това е най-древният паметник не само на Хиподрума, а в цял Истанбул. Змиевидната колона има същия произход. Император Константин е допринесъл с още една колона, наречена колоната на Константин. Тук е и фонтана на Вилхелм ІІ, построен през ХІХ в., символ на международната дружба.
След красивият площад се посещава един от символите на Истанбул – изумителната Синя джамия. Наричат я така заради 21 043-те сини фаянсови плочи, използвани при декорирането на джамията, доставени от дворцовите ателиета в Изник. Посланите на пода копринени килими с големина няколко хиляди квадратни метра, са докарани от дворцовите тъкачници, а стотиците кристални кандила, служещи за осветление – от други страни и Св.София ако няма литургия. Тази екскурзия е опознавателна за туристите. След нейното завършване туристите се прибират самостоятелно до хотелите.
/Цената включва - лицензиран екскурзовод на български език и обслужване от фирмата партньор/. Екскурзията се провежда при минимум от 20 човека.
Туристите записали се за двореца Топкапъ или Йеребатан сарнъджъ Цистерна ,след края на пешеходния тур продължават за съответната екскурзия с лицензиран местен екскурзовод на български език.
Екскурзии по желание: 10:30ч. Посещение на Йеребатан сарнъджъ Цистерна /Цената включва - лицензиран екскурзовод на български език и обслужване от фирмата партньор /Вх. такса за обекта не е включена в цената/доплащане на място / Екскурзията се провежда при минимум от 10 човека
Екскурзии по желание: 11:30ч. Посещение на султанския дворец “Топ Капъ” /Цената включва - лицензиран екскурзовод на български език и обслужване от фирмата партньор /Вх. такса за обекта не е включена в цената/доплащане на място /Екскурзията се провежда при събран минимум от 10 човека.
Екскурзии по желание: 15:00ч. Посещение на Aqua Florya Mall и аквариум "Aqua Florya" ще промени възприятието за обикновения мол за пазаруване.Освен множеството магазини, които биха задоволили и най-капризния вкус, ще намерите заведения предлагащи ястия от най-различни световни кухни, приятен пейзаж, градини, 11 кина, детски развлекателни центрове и изложбени и културни площи. С гледка към морето, тераси, голям паркинг и алеи за разходки.Аквариумът Florya в Истанбул заема около 22 хиляди квадратни метра. м. В същото време обемът на водата е най-малко 6800 кубически метра. /Цената включва - транспорт, обслужване от фирмата партньор/ Входна такса за Аквариум Aqua Florya не е включена в цената/ Екскурзията се провежда при минимум от 20 човека.
Екскурзии по желание: 19:00ч. Нощна автобусна обиколка на Истанбул с маршрут: булевард Кенеди, Сарай бурун, пристанище Сиркеджи , кв.Фенер, квартал Еюп много важен квартал за мюсюлманите, дължащ се на многобройните исторически джамии и гробници или така нареченият "свещеният квартал" изкачване към кафене Pierre Loti, от където се разкрива зашеметяваща панорамна гледка. Свободно време за кафе пауза и снимки. /Цената включва - транспорт, лицензиран екскурзовод на български език и обслужване от фирмата партньор / билет за лифта до кафето не е включена в цената/ Екскурзията се провежда при минимум от 20 човека.
или
Екскурзии по желание: 19:30ч. - Вечеря в рибен ресторант с гледка към Златния Рог (1).
Меню: ордьовър, мезе, зелена салата, топли предястия, основното ястие е риба по Ваш избор ( Ципура или Лаврак), а за десерт се предлагат плодове или сладкиши. Напитките са по 2 на човек( безалкохолни, вино, бира или традиционното турско питие ракъ, приготвено от грозде и анасон).
Цената включва - транспорт и обслужване от фирмата партньор / Екскурзията се провежда при минимум от 10 човека. Нощувка.
Ден 3
Екскурзии по желание: 08:00ч. Екскурзия до Принцовите острови до о-в Буюк Ада. Плавайки край Североизточния бряг на Мраморно море, ще се насладите на екзотичните гледки към архипелага от 9 острова, сред които само 4 обитаеми. Посещение с беседа и свободно време на о. Буюкада. Разходката с колело или файтон се заплаща допълнително. Цялата екскурзия трае около 5-6 часа. /Цената включва - транспорт, билет за кораб до прицови острови, обслужване на място на български език /. Екскурзията се провежда при минимум от 20 човека.
Екскурзии по желание: 16:00ч. - Вечерна автобусна разходка с посещение на Мол Watergarden Istanbul . Отпътуване за Азиатската част на града с минаване по един от мостовете над пролива Босфор в азиатската част,където ще посетим Мол Watergarden Istanbul. По възможност ще наблюдаваме светлинното шоу на пеещите фонтани. Изключителна хореография на вода, светлина, лазерни ефекти и музикално шоу. Басейнът е разположен на площ от 5 хиляди квадратни метра в сърцето на Watergarden Истанбул и се смята за "най-големият" басейн в Европа. След посещението на Мол Watergarden продължаваме към Автобусна обиколка на нощен Истанбул – светлини и романтика откъдето се разкриват невероятни панорамни гледки и са изненада за туристите с посещение на Чамладжъ. Екскурзията е с продължителност около 3-4часа. /Цената включва - транспорт, лицензиран екскурзовод на български език и обслужване от фирмата партньор/ Екскурзията се провежда при минимум от 20 човека.
или
Екскурзии по желание: 19:00ч. - Вечеря в рибен ресторант с гледка към Златния Рог (1).
Меню: ордьовър, мезе, зелена салата, топли предястия, основното ястие е риба по Ваш избор ( Ципура или Лаврак), а за десерт се предлагат плодове или сладкиши. Напитките са по 2 на човек( безалкохолни, вино, бира или традиционното турско питие ракъ, приготвено от грозде и анасон). Цената включва - транспорт и обслужване от фирмата партньор / Екскурзията се провежда при минимум от 10 човека.
или
Екскурзии по желание: 20:00ч. - Вечеря с атракционна програма в ресторант "Гар Мюзик Хол"(1):
Меню: салата асорти (ордьовър), топли предястия, зелена салата, основно ястие , сезонни плодове за десерти, аклкохолни и безалкохолни напитки.
Програмата представя традиционния турски фолклор, ориенталски обичаи, кючекини, диско. Цената включва: Вечеря с напитки, шоу програма, транспорт (за хотели извън Аксарай, Лалели, Беязит) и обслужване от фирмата партньор / Екскурзията се провежда при минимум от 10 човека. Нощувка.
Ден 4
Закуска. Свободно време. Възможност за участие в допълнителни екскурзии срещу заплащане.
Екскурзии по желание: 08:30ч. - Плаване с корабче по Босфора - вълнуваща разходка между два континента. Вълнуващо пътуване, съчетано с беседата на професионален екскурзовод, възможност да се докоснете до красивите пейзажи и сгради, познати ни от телевизионния екран. /Цената включва - транспорт, плаване с корабче по Босфора, лицензиран екскурзовод на български език и обслужване от фирмата партньор/ Екскурзията се провежда при минимум от 20 човека.
Екскурзии по желание: 08:30ч. - Панорамна автобусна обиколка на Истанбул - Преминаване в азиатската част на града по въжения мост над пролива „Босфор" - чудо на строителната техника, който ще ни привества с „Добре дошли в Азия “кратка фото-пауза при двореца Берлербей. Отпътуване за Европейската част на града към площад Таксим – съвременния център на Истанбул, кратка разходка по булевард Истиклял с прочутия старинен трамвай „Носталгия“, Галатската кула и Катедралата Св. Антоан Падуански е сред най-значимите католически сгради в Истанбул. Посещение на реновираната българска желязна църква „Свети Стефан“ свободно време за фото пауза и отправяне към цветния квартал Балат свободно време за разходки. Ще срещнете цветни къщи, калдъръмени улици, църкви, джамии и синагоги се редят по улиците на Балат, разпръснати сред антични аукционни къщи, модерни кафенета и магазини за ретро дрехи. Изпийте турско кафе в някое от цветните кафенета приготвено на пясък. Насладете на времето си в Истанбул опитайте от многобройните сладки изкушения, за да можете да се влюбите в града и да се върнете! /Цената включва - транспорт, лицензиран екскурзовод на български език и обслужване от фирмата партньор/ Екскурзията се провежда при минимум от 20 човека.
или
Екскурзии по желание:08:30ч. -2 в 1 Плаване с корабче по Босфора + Панорамна автобусна обиколка на Истанбул - Плаване с корабче по Босфора - вълнуваща разходка между два континента съчетано с беседата на професионален екскурзовод, възможност да се докоснете до красивите пейзажи и сгради, познати ни от телевизионния екран. Преминаване в азиатската част на града с корабче и слизаме пред двореца Берлербей. „Добре дошли в Азия “. Отпътуване за Европейската част на града към площад Таксим – съвременния център на Истанбул, кратка разходка по булевард Истиклял с прочутия старинен трамвай „Носталгия“, Галатската кула и Катедралата Св. Антоан Падуански е сред най-значимите католически сгради в Истанбул. Посещение на реновираната българска желязна църква „Свети Стефан“ свободно време за фото пауза и отправяне към цветния квартал Балат свободно време за разходки. Ще срещнете цветни къщи, калдъръмени улици, църкви, джамии и синагоги се редят по улиците на Балат, разпръснати сред антични аукционни къщи, модерни кафенета и магазини за ретро дрехи. Изпийте турско кафе в някое от цветните кафенета приготвено на пясък. Насладете на времето си в Истанбул опитайте от многобройните сладки изкушения, за да можете да се влюбите в града и да се върнете! /Цената включва - транспорт, лицензиран екскурзовод на български език и обслужване от фирмата партньор/ Екскурзията се провежда при минимум от 20 човека.
Екскурзии по желание: 14:00ч. - Посещение на новия султански дворец Долмабахче с лицензиран екскурзовод на български език – едно от най-впечатляващите творения на прочутата арменска фамилия архитекти Балян, новият султански дворец се разполага в своето изящество и пищност по протежение на Босфора. Дворецът се явява резиденция на последния османски султан и първия президент на новата република – Мустафа Кемал Ататюрк. /Цената включва - транспорт, лицензиран екскурзовод на български език и обслужване от фирмата партньор/Вх. такса за обекта не е включена в цената/доплащане на място / Екскурзията се провежда при минимум от 20 човека.
Екскурзии по желание: 19:30ч. - Вечеря 'Нощен Босфор "на яхта с включени алкохолни и безалкохолни напитки и богата шоу програма. Цената включва - транспорт и обслужване от фирмата партньор / Екскурзията се провежда при минимум от 10 човека.
или
Екскурзии по желание: 20:00ч. - Вечеря с атракционна програма в ресторант "Гар Мюзик Хол"(2):
Меню: салата асорти (ордьовър), топли предястия, зелена салата, основно ястие , сезонни плодове за десерти, аклкохолни и безалкохолни напитки.
Програмата представя традиционния турски фолклор, ориенталски обичаи, кючекини, диско. Цената включва: Вечеря с напитки, шоу програма, транспорт (за хотели извън Аксарай, Лалели, Беязит) и обслужване от фирмата партньор / Екскурзията се провежда при минимум от 10 човека. Нощувка.
Ден 5
Закуска.Освобождаване на стаите до 08:00 ч и взимане на паспортите от рецепция. Качване на багажа в автобуса и отпътуване към Одрин .
Бонус: Tрансфер до най- красивия парк с лалета в Истанбул - Емирган Парк.
Около 12:00 ч. отпътуване за България и посещение на Одрин по пътя .
Включено в пакета: Посещение на Одрин при възможност разглеждане Джамията Селимие- най-голямата джамия в Турция; Свободно време около 1час .
Отправяне към границата Капитан Андреево и отпътуване за България .
Пътуващи по линия Варна, Слънчев Бряг и Бургас нямат посещение на Одрин. Посещава се град Къркларели;
Пристигане късно вечерта взависимост от преминаването на граничните пунктове.
Допълнителни услуги
Промоционалните цени са валидни до 10 дни преди отпътуване!
Посещение на Aqua Florya Mall и аквариум "Aqua Florya" при минимум 20 записани туристи
-
2 - 11.99 год.
30 лв. 20 лв. -
12 - 90 год.
40 лв. 30 лв.
Плаване с корабче по Босфора
-
0 - 11.99 год.
25 лв. 20 лв. -
12 - 99 год.
50 лв. 40 лв.
Панорамна автобусна обиколка на Истанбул с посещение на реновираната българска желязна църква "Свети Стефан"
-
12 - 99 год.
40 лв. 30 лв. -
2 - 11.99 год.
30 лв. 20 лв.
Вечеря "Нощен Босфор (2)" на яхта с включени алкохолни и безалкохолни напитки и богата шоу програма
-
0 - 11.99 год.
90 лв. 80 лв. -
12 - 100 год.
130 лв. 110 лв.
Посещение на Йеребатан сарнъджъ Цистерна /Вх. такса за обекта не е включена в цената/ при минимум 20 записани туристи
-
2 - 11.99 год.
40 лв. 35 лв. -
12 - 90 год.
50 лв. 40 лв.
Посещение на султанския дворец “Топ Капъ”
-
5 - 11.99 год.
45 лв. 40 лв. -
12 - 100 год.
60 лв. 50 лв.
Нощна автобусна обиколка на Истанбул
-
0 - 11.99 год.
35 лв. 30 лв. -
11.99 - 99 год.
46 лв. 36 лв.
Вечеря в рибен ресторант с гледка към Златния Рог (1)
-
6 - 11.99 год.
60 лв. 50 лв. -
12 - 100 год.
80 лв. 70 лв.
Екскурзия до Принцовите острови до о-в Буюк Ада
-
0 - 11.99 год.
40 лв. 30 лв. -
12 - 99 год.
50 лв. 40 лв.
Вечерна автобусна разходка с посещение на Мол Watergarden Istanbul
-
0 - 11.99 год.
30 лв. 25 лв. -
12 - 99 год.
50 лв. 35 лв.
2 в 1 Плаване с корабче по Босфора + Панорамна автобусна обиколка на Истанбул
-
2 - 11.99 год.
50 лв. 40 лв. -
12 - 90 год.
80 лв. 65 лв.
Вечеря "Нощен Босфор (1)" на яхта с включени алкохолни и безалкохолни напитки и богата шоу програма
-
0 - 11.99 год.
90 лв. 80 лв. -
12 - 100 год.
130 лв. 110 лв.
Вечеря с атракционна програма в ресторант "Гар Мюзик Хол" (1)
-
6 - 11.99 год.
60 лв. 50 лв. -
12 - 100 год.
80 лв. 70 лв.
Пешеходна разходка из античния и средновековен център на Истанбул
-
12 - 99 год.
18 лв. 12 лв. -
2 - 11.99 год.
12 лв. 10 лв.
Застраховки
Доплащане за медицинска застраховка с асистанс
-
0- 64.99 год.
9 лв.
-
65- 69.99 год.
18 лв.
-
70- 79.99 год.
27 лв.
-
0 - 64.99 год. 9 лв.
-
65 - 69.99 год. 18 лв.
-
70 - 79.99 год. 27 лв.
Условия
1. Плащания:
Авансово плащане от 30% депозит на човек при записване; Доплащане: до 30 дни преди датата на отпътуване;
2. Необходими данни за всички пътуващи* :
Три имена на латиница по международен паспорт; Единен граждански номер (ЕГН) или дата на раждане, ако лицето е чуждестранен гражданин; Номер на паспорт и дата на валидност;
*Туроператора не носи отговорност за изпратени неверни данни.
Забележка:
Цените на горивото, хотелското настаняване, транспорта и транспортните такси, летищни, пристанищни и валутни курсове, Караджъ Турс Интернешънъл ЕООД си запазва правото да начисли горивна такса по офертата, при драстично повишение на цената на посочените услуги. Независимо от датата на резервиране по текущата оферта.
Офертата е валидна за пътуване на упоменатите дати, с изключение на предстоящи празнични или специални програми, като Великден, Майски празници, Септемврийски програми, Коледа, Нова Година и тн.
Всеки турист, койтo e резервирал и заплатил пакет за ранно/промоционално записване в случай на анулация, може да се откаже от договора, без да дължи неустойка, ако анулацията се направи до 10:00 часа в първия работен за ТУРОПЕРАТОРА ден, следващ деня на закупуването.
Всички клиенти задължително доплащат за допълнителна медицинска застраховка при резервация;
Необходими документи:
Задграничен паспорт с валидност поне 6 месеца от датата на отпътуване или валидна лична карта;
Туроператора има сключена застраховка 'Отговорност на Туроператора' с ЗАД "АРМЕЕЦ"- гр. София, ул. Стефан Караджа. Туроператора предлага на всеки клиент възможността за сключване на допълнителни застраховки "Отмяна на пътуване" и застраховка "Кражба, загуба или забавяне на личен багаж".
Опция предни места от 1-ви до 5-ти ред в автобуса се заплаща допълнително по 30.00 лева на човек.
Не се приемат рекламации и оплаквания във връзка с разпределението на туристите в автобуса.
Пакетът не може да се използва от граждани с турски паспорти.
Забележка: Агенцията НЕ носи отговорност при промяна на музейните такси и работното време на музеите.
Посочените такси са съгласно информацията, поместена в сайтовете на посочените туристически обекти. Възможно е да настъпят промени.
Туристическата агенция си запазва правото на промени в последователността на изпълнение на програмата по независещи от нея причини и не носи отговорност за туристи, недопуснати от съответните гранични власти. Начин на плащане: Заплащане на капаро в размер на 30% и доплащане 30 дни преди датата на заминаване.
При поскъпване на горивата, фирмата организатор си запазва правото да повиши цената на транспорта за предстоящи пътувания, независимо кога са резервирани и заплатени.
Важно: За Деца до 18г. пътуващи без родителите или само с един от тях трябва да имат оригинал и ксерокопие на нотариално заверена декларация, че и двамата родители са съгласни детето да пътува в чужбина. Ако дете под 18 години пътува само с един от родителите си (или с друг придружител, различен от родител ), той трябва да носи нотариално заверено пълномощно от не пътуващия родител + копие от него (а ако пътува с друг придружител – и от двамата родители) за излизане на детето в чужбина (в случай че детето пътува с двамата си родители, но те са с различни фамилии, те трябва да предоставят акта за раждане на детето, както и копие от него). Този документ ще послужи пред българските гранични власти.
За български граждани не се изисква виза за Турция. За чуждестранни граждани от определени страни се изисква издаване на виза или заплащането на такса на самата граница. Подробна информация за визовите формалности можете да получите във Визов отдел на Турско консулство в София на тел. 9355500.
Екскурзията се осъществява при минимум 45 човека - за всяка група и линия на пътуване. Срок за уведомление, ако тази бройка не е набрана до 7 дни преди отпътуване, когато се обявява и доплащането за транспорта.
Полезна информация
Условия за пътуване в Турция: Важат ЕДИН ОТ ТЕЗИ ДОКУМЕНТИ!
Задграничен паспорт с валидност поне 6 месеца от датата на отпътуване или валидна лична карта; Екскурзията се осъществява при минимум 45 човека - за всяка група и за всяка линия на пътуване. Срок за уведомление, ако тази бройка не е набрана – 7 дни преди отпътуване, когато се обявява и доплащането за транспорта.
Часово време: България 12 ч. ; Турция 12 ч.
Агенцията НЕ носи отговорност при промяна на музейните такси и работното време на музеите. Посочените такси са съгласно информацията, поместена в сайтовете на посочените туристически обекти. Възможно е да настъпят промени.
Туристическата агенция си запазва правото на промени в последователността на изпълнение на програмата.
Допълнителните екскурзии на място могат да бъдат платени в лева, евро, долари и турски лири.