Нова Година - Най-доброто от Шри Ланка от Варна - настаняване в Пасикуда - 9 нощувки


Описание

Пакетната цена включва:

Самолетен билет Варна – Истанбул – Коломбо – Варна с Turkish Airlines с включен 30 кг. чекиран и 8 кг ръчен багаж; 1 нощувка в района на Ела в хотел 4* на база закуска и вечеря; 1 нощувкa в района на Kанди в хотел 4* на база закуска и вечеря; 1 нощувкa в района на Дамбула (Сигирия/Хабарана) в хотел 4* на база закуска и вечеря; 3 нощувки в района на Пасикуда в хотел 5* на база закуска и вечеря; 1 нощувка в Коломбо в хотел 4* на база закуска и вечеря; Трансфер летище-хотел-летище; Туристическа програма в Канди; Туристическа програма в Дамбула и Сигирия; Туристическа програма в Нувара Елия; Туристическа програма в Коломбо; Медицинска застраховка “Помощ при пътуване в чужбина” със ЗК „Групама“  с покритие 10 000 евро. (застраховтелното покритие за всички лица над 70 години е 5000 Евро) Представител на туроператора с български език по време на целия престой при минимум 20 записани.

 

Пакетната цена НЕ включва:

Виза - попълва се онлайн на следния линк: Online Visa Application (eta.gov.lk) - 52 евро; Такса обработка на документи – 10 евро на човек; Задължителна Новогодишна вечеря - 95 евро на човек; Разходи от личен характер; Бакшиши – 15 EUR на човек, за целия престой; Допълнителни екскурзии; Доплащане здравна застраховка за лица от 65 г. до 75 г. – 15 евро / 30 лева;                                            Доплащане здравна застраховка за лица над 76 г. – 29 евро / 56 лева;                                                     Застраховка „Отмяна на пътуване“ - доплащането е в зависимост от цената на закупения пакет и срока за анулация. Предлагаме възможност за добавяне на такава в деня на сключване на договора, съгласно условията на застрахователна компания "Алианц"; Такса към самолетния билет (ако има такава към момента на издаване на билетите за цялата група).

Информация за транспорт

Самолет

Антим I - Пасикуда

  • Предстоящо пътуване

    28.12.2026

Дата на тръгване

  • 28.12.2026

Места на тръгване за всички обявени дати за това направление:

  • 00:00 ч. - Антим I (Варна)

Хотели - налични са 1 възможности за настаняване

AMAYA BEACH-PASSIKUDAH

Шри Ланка - Пасикуда

Цени

Всички видове отстъпки и специални оферти се изчисляват в реално време, спрямо избраният период, брой туристи и настаняване. За да получите максимално ясна и точна информация е необходимо да направите търсене за точен брой възрастни и деца, дата на настаняване и освобождаване.

Програма

Ден 1 Варна – Истанбул/ 28.12.2026
Среща на летище Варна за полет до Истанбул в 21:25 ч. с Турски авиолинии. Кацане в Истанбул в 23:30 ч. 

Ден 2 Истанбул - Коломбо – Дамбула/ 29.12.2026
Излитане за Коломбо в 02:50 ч.Кацане в Коломбо на Международното летище Бандаранайке в 13:20 ч. местно време. Добре дошли в Шри Ланка – островът на слоновете, подправките и гостоприемството. Посрещане от представител на фирмата партньор. Трансфер до Дамбула. Дамбула, известен също като Dam̆ bulla на сингалски и Tampuḷḷai на тамилски, е град, разположен в северната част на окръг Матале, в рамките на централната провинция на Шри Ланка. Пещерните храмове в Дамбула датират от I век пр.н.е. и са украсени със статуи и картини. Тези пещери били убежище на крал Валагамба по време на 14-годишното му изгнание от кралството Анурадхапура. Будистки монаси, медитиращи в тях, защитавали краля в изгнание от враговете му. В знак на благодарност крал Валагамба поръчал изграждането на великолепен скален храм в Дамбула след завръщането си на трона. Посещение на Пещерният храм в Дамбула. Пещерният храмов комплекс в Дамбула е най-добре запазеният и най-големият в Шри Ланка. Намира се на върха на скала, която се извисява на 160 метра над околните равнини. Повече от 80 документирани пещери обграждат района , като пет са основните. Основните атракции са разположени в пет пещери, всяка от които съдържа сложни статуи и древни картини, свързани с Гаутама Буда и неговия живот. Трансфер до хотел Amaya Lake 4* или подобен. Настаняване. Вечеря. Нощувка.

Ден 3: Дамбула – Сигирия - Пасикуда / 30.12.2026
Закуска и освобождаване на хотела. Отпътуване за Сигирия. Близо до град Дамбула се намира Сигирия или буквално преведено „Лъвска
скала“. Издигаща се величествено на 180 м височина, в северната част на окръг Матале, скалата събира туристи от цял свят по всяко време. Според древната хроника на Шри Ланка, тази област някога е била обширна гора. С течение на времето бури и свлачища я превръщат в хълм, който крал Касапа (477–495 г. сл. Хр.) избира за своя нова столица. На върха на тази скала той построил своя дворец, украсил стените му с цветни фрески и създал портал под формата на огромен лъв. Оттук и името Сихагири (Сигирия), което означава Лъвската скала. След смъртта на краля столицата и кралският дворец са изоставени. По-късно Сигирия служи като будистки манастир до XIV век. Като част от Световното културно наследство на ЮНЕСКО, тя стои като един от най-добрите примери за древно градоустройство, което е
издържало изпитанието на времето до днешни дни. Отпътуване за Пасикуда. Настаняване в хотел Amaya Beach 5* или подобен. Вечеря. Нощувка.

Ден 4: Пасикуда/ 31.12.2026
Закуска в хотела. Свободно време за плаж и почивка. Възможност за посещение на допълнителните екскурзии на място.
Пасикуда е един от най-популярните курорти в Шри Ланка. Известен със своите искрящи сини води, той има един от най-дългите участъци от плитка рифова брегова линия в света. Привлекателно място е както за местни, така и за чуждестранни туристи. Вечеря. Нощувка.

Ден 5: Пасикуда/ 01.01.2027
Закуска в хотела. Свободно време за плаж и почивка. Възможност за посещение на допълнителните екскурзии на място. Нощувка.

Ден 6: Пасикуда – Елла – Нувара Елия/ 02.01.2027
Закуска в хотела и трансфер до Елла. По пътя ще имате възможност да се насладите на невероятната гледка към прекрасните водопади, а също така видите и т.нар. Мост с девет арки. Мостът е известен още като „Моста в небето“. Дълъг около 91 м, широк около 7.6 метра и висок между 24 и 30 метра, той предлага панорамна гледка и е забележителен пример за железопътно строителство от колониалната епоха. 
Отпътуване за Нувара Елия. Сити тур на  Нувара Елия. Основан през 1846 г. от изследователя Самуел Бейкър, Нувара Елия е известен още като „Малката Англия“. Сгушен в хълмистата местност на Шри Ланка, името на града се превежда като „град в равнината“ или „град на светлината“. Нувара Елия има огромно значение в чаената индустрия на Шри Ланка. Счита се за най- важното място за производство на чай в страната. Живописният пейзаж, прохладният климат и голямата надморска височина създават идеалните условия за неговото отглеждане. Настаняване в хотел Ripon Grand 4* (или подобен). Вечеря. Нощувка.

Ден 7: Нувара Елия - Канди/ 03.01.2027
Трансфер до Канди. Канди е познат още като културната столица на Шри Ланка или като Града на кралете. Далеч от красивите пясъчни плажове по крайбрежието, той предлага друг вид преживяване, а именно докосване до традиционната и историческата част на страната. Защитено от географското си положение и по - малко достъпния терен, мощното древно Кралство Канди успява да задържи настъплението както на португалските, така и на холандските колонизатори през XV и XVI-ти век, превръщайки се в последния изправен бастион на независимия Цейлон. По този начин градът успява да запази уникалните обичаи, култура и изкуства, които са били в голяма степен покорени в други части на страната – до 1815 г., когато най-накрая и той попада под британското управление. Посещение на Храма на Свещения зъб на Буда. Канди е свещено място за будистите, а храмът е едно от най-важните места за тях. В него се пази реликва – свещеният зъб на Буда. Той се нарича още „Шри Далада Малигава“ и има както религиозно, така и историческо значение. Хиляди местни и чуждестранни поклонници и туристи посещават ежедневно, за да отдадат почитта си. През 1988 г. ЮНЕСКО признава храма за обект на световното наследство поради неговата културна и религиозна стойност. Архитектурата следва уникален кандийски стил, съчетаващ елементи от светилищата, които
преди това са съхранявали реликвата на Свещения зъб в други кралства. Храмът е украсен със сложни резби, използващи злато, сребро, бронз и слонова кост. Настаняване в хотел Amaya Hills 4* или подобен. Свободно време или възможност за допълнителна екскурзия. Вечеря. Нощувка.

Ден 8: Канди – Коломбо / 04.01.2027
Закуска и освобождаване на хотела. Отпътуване за Коломбо. Коломбо е административната столица и най - големият град по население в Шри Ланка. Той служи като финансов център на острова и е популярна туристическа дестинация. Тук ще усетите уникалната смесица от модерен живот и колониално наследство, включвайки комбинация от съвременни сгради и исторически паметници. Сити тур на Коломбо. Настаняване в хотел Pegasus Reef 4* или подобен. Вечеря. Нощувка.


Ден 9: Коломбо – Истанбул – Варна/ 05.01.2027
Закуска в хотела. Освобождаване на хотела. Трансфер до летището за полет до Истанбул в 22:00ч. 

Ден 10: Истанбул – Варна/06.01.27
Пристигане в Истанбул в 04:35ч. Полет за София в 09:30 ч. и кацане във Варна в 09:35 ч.

*Възможна е промяна в реда дните и на разглеждане на забележителностите по програмата.

Полетна информация:
28.12.2026    TK1076    VAR    21:25 - 23:30    IST
29.12.2026    TK732    IST    02:50 - 13:20    CMB
05.01.2027    TK733    CMB    22:00 - 04:35*    IST
05.01.2027    TK1071    IST    09:30 - 09:35    VAR
*Часовете на полетите са посочени в местни времена
*Полетното разписание подлежи на препотвърждение


                                                                                                Допълнителни екскурзии:
Екскурзия до Минерия - 95 евро на възрастен/45 eвро на дете
(Екскурзията се провежда при минимум 10 записани човека)

Минерия е един от най-големите национални паркове в Шри Ланка. Разположен е в северната централна провинция на страната и има приблизителна площ от 9000 хектара. Той получава официална защита като парк през 1997 г. заради дивата природа на неговите територии и за защита на езерата там. Националният парк Минерия е световноизвестен със своите слонове от азиатска порода. Тук на туристите се предоставя уникалната възможност от близко разстояние да наблюдават слоновете и да ги снимат. Съжителството между хората и тези животни е напълно естествено и те са свикнали с десетките коли, които идват ежедневно. Освен със слоновете, паркът изобилства и с маймуни, хамелеони, фламинго и всякакви птици, пауни, водни биволи и други животни. Има и леопарди, въпреки че е много трудно да се видят. Растителността на парка се състои от тропически сухи вечнозелени гори, примесени с пасища, храстови зони и влажни зони. Някои от дърветата, присъстващи в Минерия, са местни за острова и могат да се видят само в тази страна, като например цейлонската палма. Топлият и дъждовен климат създава пространство с уникална природна красота.

* Препоръчваме предварително записване за гарантиране на местата и по-добра организация.
* Провеждат се на английски език, като по-големите групи са с превод на български.
* Туроператорът си запазва правото да прави промени в последователността на провежданите екскурзии по програмата.
* Възможни са промени в цените на екскурзиите.

 

 

Виж повече
Виж по-малко

Полезна информация