Описание
За да се реализират допълнителните услуги и мероприятия по програмата, е необходимо да ги заявите още при сключването на договора за организирано пътуване, тъй като осъществяването им е свързано с предварителни резервации.
Туристическата програма се осъществява на български език.
Възможна е промяна в полетното разписание от страна на авиокомпанията.
Часово време: България 12 ч. Франция 11 ч.
Екскурзията се провежда при минимум 15 записани туристи.
Пътуването като цяло не е подходящо за лица с ограничена подвижност!
Цената включва
- Самолетен билет София - Лион - София на авиокомпания "Wizz Air" с включени летищни такси и 1 брой малък салонен багаж до 10 кг (с размери 40/30/20 см)
- Групов трансфер летище - хотел - летище
- 3 нощувки със закуски в хотел B&B Lyon Centre Part-Dieu Gambetta 3* / ibis Lyon Part Dieu Les Halles 3* (или подобен) в Лион
- Туристическа програма в Лион
- Застраховка "Помощ при пътуване в чужбина" с асистанс и лимит на отговорност 10 000 EUR на застрахователна компания "Евроинс"
- Водач от България при минимум 12 туристи
Цената не включва
- Екскурзия до Дижон и Бон
- Екскурзия до Анси
- Чекиран багаж до 10 кг или 20 кг
- Градски транспорт в Лион: билет за 60 мин - 2.1 EUR; двупосочен билет за фуникуляр - 3.60 EUR
- Туристическа такса престой в Лион: около 2 EUR на турист на нощувка (заплаща се на място от туристите на рецепцията на хотела)
- Бакшиши за екскурзовод и шофьор: 4 EUR на турист на ден (заплащат се задължително на място, на екскурзовода, в зависимост от предоставената услуга, в брой). Културните особености на дестинацията предполагат заплащането на бакшиш в посочения размер, което показва уважение към работата на съответните лица и прави приятно впечатление;
- Такса гориво (доплаща се задължително, в случай че бъде обявена такава)
- Входни такси за музеи, обекти и прояви, посещавани по желание
- Разходи от личен характер
- Застраховка "Отмяна на пътуване" (Препоръчваме Ви сключването на тази застраховка!)
- За лица над 64 г. автоматично се добавя доплащане за завишена застрахователна премия
Бонус ваучери
Информация за транспорт
Програма
Отпътуване от летище София с полет на авиокомпания "Wizz Air" за Лион. Пристигане на летище Лион. Трансфер до хотела. Оставяне на багажа в стая за багаж. Пешеходна разходка в старата част на Лион – паметник на културата под закрилата на ЮНЕСКО (необходимо е ползването на градски транспорт и фуникуляр): площад "Белкур"; катедралата "Сен Жан"; базиликата "Фурвиер", издигната в чест на Дева Мария; Римския театър; площад "Теро"; Националната опера. Свободно време. Настаняване след 14 ч. Свободно време - необходимо е ползване на градски транспорт. Нощувка.
Ден 2:Закуска. Свободно време в Лион (необходимо е ползването на градски транспорт) или туристическа програма по желание: Целодневна екскурзия до Дижон и Бон. Пешеходна разходка в Дижон: църквата "Нотр Дам" и дворецът "Воге", Театърът, църквата "Св. Мишел" и старата катедрала "Св. Етиен", днес Търговска палата, Музеят на изящните изкуства, Кметството, Дворецът на херцозите и Парламентът на Бургундия, Съдебната палата, Портата Гийом - триумфална арка, построена точно преди Революцията. Отпътуване за Бон - винарската столица на Бургундия. Пешеходна разходка в старинния център на града, където се намират едни от най-добре запазените ренесансови сгради във Франция. Връщане в Лион. Нощувка.
Ден 3:Закуска. Свободно време в Лион (необходимо е ползването на градски транспорт) или туристическа програма по желание: Екскурзия до Анси - едно от най-красивите френски градчета в Алпите, често наричано "Венеция на Алпите" заради мрежата си от канали. Пешеходна разходка сред старинни сгради в пастелни цветове и романтични улички. Връщане в Лион. Нощувка.
Ден 4:Ранна закуска или сух пакет. Напускане на хотела и трансфер до летището. Отпътуване за България с полет на авиокомпания "Wizz Air". Пристигане на летище София.
Допълнителни услуги
Специална услуга: Нощувка в хотел "Хемус" *** след връщане (цена на турист при настаняване в двойна стая)
-
0 - 111 год.
23 € / 44.98 лв.
Специална услуга: Нощувка в хотел "Хемус" *** преди заминаване (цена на турист при настаняване в единична стая)
-
0 - 111 год.
39 € / 76.28 лв.
Специална услуга: Нощувка в хотел "Хемус" *** преди заминаване (цена на турист при настаняване в двойна стая)
-
0 - 111 год.
23 € / 44.98 лв.
Доплащане за съседни места в самолета (отиване и връщане) - на турист (подлежи на потвърждение)
-
0 - 111 год.
40.3 € / 78.82 лв.
Priority boarding - на турист, в двете посоки
-
0 - 111 год.
84.8 € / 165.85 лв.
Чекиран багаж до 20 кг (в двете посоки) на турист - цената подлежи на допълнително потвърждение към момента на заявяване
-
0 - 111 год.
96.6 € / 188.93 лв.
Чекиран багаж до 10 кг (в двете посоки) на турист - цената подлежи на допълнително потвърждение към момента на заявяване
-
0 - 111 год.
60.8 € / 118.91 лв.
Специална услуга: Нощувка в хотел "Хемус" *** след връщане (цена на турист при настаняване в единична стая)
-
0 - 111 год.
39 € / 76.28 лв.
Застраховки
EUROINS - 10000 EUR
EUROINS - 10000 EUR
-
0- 64 год.
0 € / 0.00 лв.
-
0 - 64 год. 0 € / 0.00 лв.
EUROINS - 10000 EUR
EUROINS - 10000 EUR
-
65- 74 год.
2.4 € / 4.69 лв.
-
65 - 74 год. 2.4 € / 4.69 лв.
EUROINS - 15000 EUR
EUROINS - 15000 EUR
-
75- 100 год.
8.8 € / 17.21 лв.
-
75 - 100 год. 8.8 € / 17.21 лв.
Полезна информация
Българските граждани, пътуващи за страната, е необходимо да притежават валиден паспорт или лична карта минимум 6 месеца след датата на влизане в страната.